Toidutalumatuse test - Arigato

Kui tunned, et hoolimata kalorite lugemisest ja väikestest toiduportsjonitest Sinu kehakaal kuidagi langeda ei taha või vaevavad Sind probleemid enestunde, seedimise, naha jms osas, siis tasuks uurida enda toidutalumatust.

Kui inimese organism ei tule teatud toiduainete seedimisega toime, siis vastab immuunsüsteem sellele antikehade tootmisega. Selline tegevus koormab organismi ja toob kaasa terve hulga terviseprobleeme. Food Intolerance Test  (Cytolisa) toob välja tulemused 176 toiduaine kohta, tulemused on esitatud lihtsal ja arusaadaval moel.

Testi tegemiseks küsi palun Arigato vastuvõtust või meie personaaltreenerite käest saatekiri, et minna laborisse verd andma. Testi tulemused saadetakse krüpteerituna klubisse või valitud personaaltreenerile. Testi vastuse saabudes kutsume Sind nõustamisele ja tulemuste tõlgendamisele. Meie personaaltreenerid aitavad Sul vastavalt testi tulemustele menüüd kohandada ja enda jaoks õiged toidud leida.

Sagedaseimad toiduainete talumatusega kaasnevad probleemid on liigesepõletikud, diabeet, kilpnäärme põletik, gastrointestinaalhäired (Crohni tõbi, tsöliaakiahaigus ja ärritatud soole sündroom), naha probleemid (atoopiline ekseem, akne ja psoriaas), migreenid ja kroonilised peavalud, psüühilised häired, depressioon, ülekaalulisus, kõrgvererõhutõbi, fibromüalgia, kõrge kolesterooli tase, podagra jne.

Oluline on teada, et toiduallaergia ja toidutalumatus ei ole üks ja seesama asi. Allergia on organismi ülitundlikkus mingi aine suhtes ja selle sümptomid tekivad koheselt peale toiduaine tarbimist. Toidutalumatuse tagajärjed inimkehale ilmnevad aga pika aja jooksul. Neid ei tajuta koheselt, kuid nad tugevnevad vähehaaval mittetalutava toiduaine igapäevase söömise tagajärjel tekkiva toksiinide kuhjumise tõttu ning võivad lõpuks muutuda tõsiseks, eeskätt põletikuga kulgevaks haiguseks.

Testi tegemiseks vajate personaaltreeneri/toitumisnõustaja saatekirja, mille väljastab treener peale toidutalumatuse testi seotamist klubi vastuvõtus. Kokkuleppel treeneriga on võimalik edastada Teie nimele saatekiri ka SynLabi laborisse. Selleks on eelnevalt vaja Teie isikukoodi ja täisnime. Cytolysa testi jaoks vereproovide andmine toimub Tallinnas SynLab laboris asukohaga Veerenni tn 53a (6. korrus, tel: 17124). Vereproove saab anda esmaspäeval ja neljapäeval kell 07:30 – 15.00 toitumisnõustaja poolt väljastatud saatekirja alusel.

Verevõtmisele eelneval päeval võib süüa ja juua nagu tavaliselt, kuid piirata tuleb alkoholi, kohvi ja rasvase toidu tarbimist. Võimalusel vältida ka suurt füüsilist ja emotsionaalset koormust. 10 – 14 tundi enne verevõtmist peab olema söömata ja joomata. Vajadusel võib selle aja jooksul juua ühe klaasi puhast maitsestamata vett. Testi tulemused jõuavad orienteeruvalt 10 tööpäeva jooksul.

 

Testi maksumus:                   235 €
Sisaldab: * veretesti 176 toiduaine suhtes
* testi vastuste tõlgendmist nõustajaga
* toitumissoovitused

Testi hinnale lisandub 5€ verevõtutasu.

Toidualumatuse teste nõustavad meie klubis personaaltreenerid ja toitumisnõustajad:
Taimi Ainjärv
Janika Kohch-Mäe
Annika-Karmen Noormets

Arigato spordiklubi partneriks testi analüüsimisel on Synlab.

X