Head tavad - Arigato

– Tule tundi vähemalt 15 minutit enne selle algust, see aitab kuumusega aklimatiseeruda. Samuti pole vahva avastada, et peale tundi kiirustamist ei saa sinna enam sisse, sest oled hiljaks jäänud.
Tõepoolest, et kõik tunnis osalejad saaksid täieliku, positiivse ja vigastust vältiva elamuse ning HotYoga põhimõtted säiliks, saab tundi sisse vaid kuni selle alguseni ja hilinejaid sisse ei lasta!

– HotYoga saal on rahulik koht, kus austame teisi vaikusega. Enne tunni algust ja peale tunni lõppu liiguvad kõik saalis ringi nii vaikselt kui võimalik, et lubada teistel  rahu nautida ning rääkimine leiab aset väljaspool HotYoga saali. Tunni jooksul keegi saalist sisse-välja ei liigu, austame teisi, iseennast ja oma keha täieliku kohalolekuga.

– Saali sisenedes pane maha oma matt, selle peale jooga rätik ja mati kõrvale veepudel. Kui liigud klubis ringi sisejalanõudes, jäta need HotYoga saali ukse taha ja sisene paljajalu. Tundi alustame lõõgastavas poosis – Savasana. Alustame selili, pea suunaga peegli poole.

– Kasutades klubi matti, kasuta tunnis alati (jooga) rätikut, mis on joogamati suurune ja mitte väiksem. Nii oled kaitstud libisemise eest ja tagad mattide puhtuse. Rätikuid saab nii laenutada kui osta klubi administraatoritelt.

– Joo tunni jooksul piisavalt vett, see aitab hoida keha temperatuuri tasakaalus ning ära hoida veepuudulikkuse tekkimise. Joo siis, kui tunned, et seda vajad, tee seda mõtestatult.

– Vähimagi ebamugavus tunde puhul võta sisse puhke asend (Savasana või Lapse poos) ning keha jahutamiseks ja temperatuuri kiiremaks langetamiseks hinga läbi suu. Jää saali tunni lõpuni, et keha saaks harjuda ning lõdvestuda.

– Hoidu tunnis kasutamast parfüüme. Kuumuses kõik lõhnad võimenduvad ning mida puhtam õhk, seda kergem on kõigil osalejatel hingata ja tunnis osaleda ning kuumusega harjuda.

– Jälgi täpselt treeneri juhiseid, sedasi õpid liigutuste tehnikat ning tagad ohutu treeningu. Kui sul on küsimusi, räägi julgelt treeneriga peale tunni lõppu.

– Jäta endale peale tunni lõppu piisavalt aega, et saaksid nautida Savasanat ja täielikult lõdvestuda. Peale tunni lõppemist on kõikidel tunnis osalenutest kuni 15 minutit aega vaikuses saalis lõdvestumiseks.

– Saalist lahkudes võta kaasa oma matt ning puhasta see põhjalikult koridoris, kasutades desinfitseerivat vahendit ning paberrätikut. Aseta matt kuivama selleks spetsiaalselt ettenähtud nagile, et see saaks õhu käes kuivada.

 

X