Hot Yoga kasulikkusest - Arigato

Rahulik meel, vormis keha, elu täis indu ja rõõmu- HotYoga kasutegurid on väga mitmekülgsed ja ulatuslikud.
Siinkohal mõningad näited:

Stress erinevate uuringute põhjal on tänapäeval stress enam kui 75% juhtudest haiguste ja tõvede tekitajaks. Enamus inimesi elab pidevas stressis ning seetõttu on adrenaliin muutunud meie kehadele üheks tavapäraseks kütuseks, mis pikaajaliselt mõjub halvasti immuunsus- ja närvisüsteemile. Hea uudis on see, et HotYoga kuum ruum mõjub hingamisaparaadile ja seetõttu ka närvisüsteemile rahustavalt ning tunnis pikaajaliselt hoitud poosid aitavad kaasa meie tähelepanelikkuse ja hingamise süvenemisele, mis aitab negatiivse stressiga tegeleda ning selle mõju organismile langetada. Rahunenud närvisüsteem annab otseselt tunda ka igapäevases elus stressrikastes olukordades.

Selg/põlved valulikkus – valulikkude lihaste ja liigeste jaoks on kuumal leevendav mõju, sest värske hapnik liigub kiiremini soojendatud piirkonda. HotYoga tunnis võivad selja- ja põlvevalud väheneda juba ilma poosidetagi, lihtsalt tänu kuumusele. HotYoga tunnid on koostatud nii, et tegeletakse pinges lihaste lõdvestamise ja venitamisega ning nõrkade lihaste tugevdamisega. Tunnis pööratakse tähelepanu ning treenitakse ja lõdvestatase ka hüppeliigese-, puusade- ja vaagnapiirkondi, mis on samuti sageli selja- ja põlvevalu algpõhjuseks.

Unetus ja Depressioon – HotYoga aitab unetuse puhul samal moel nagu ka depressiooni puhul – ajus asuva käbikeha tegevust täiustades. Käbikeha on koht, kus sünteesitakse melatoniini ja serotoniini. Melatoniini regulaarne ja tervislik tootmine on abiks mitte ainult magama jäämisel vaid ka sügava ja tervisliku une saavutamisel. Samamoodi nagu teatud poosid saadavad käbikehasse rohkelt hapnikuga rikastatud verd ja see parandab käbikeha funktsioone ning tasandab emotsionaalset tervist.

Artriit –  Artriit võib tekkida liigestesse mitmel erineval põhjusel ja pole sugugi vaid seotud vanusega. Osteoartriit võib esineda kroonilise ülekormuse tulemusena või nihestuste ja luumurdude tagajärjel. HotYoga pakub võimaluse olla füüsiliselt aktiivne ning säilitada või parandada liikuvust ja jõudu läbi ohutute liigutuste ja jõudu. See omakorda aitab ära hoida ja ohjeldada ka juba eksisteerivat liigeste valu ja pingeid. Need kellel on artriit teavad, et lisaks kõikidele muudele põhjustele on kuumus valulistele liigestele tõeliselt teraapiline.

Kehv seedimine – seedimisega on seotud palju väljakutseid kehas – kõhukinnisus, kõhuvalu, kõhupuhitused ja energiapuudus. HotYoga seeria jooksul masseeritakse seedesüsteemi, mis stimuleerib seedimist ja kiirendab ainevahetust.HotYoga tunnis on kuumusest tulenevalt vedelikukaotus suur, mistõttu on vaja rohkem vett juua, soodustades ühtlasi seedimist. Ka stressi maandamine aitab kaasa seedehäiretest lahti saamisel.

Peavalud – sageli on peavalude põhjuseks lihaspinge kaela, pea ja õlavöötme piirkonnas. Paljud poosid HotYoga tunnis tegelevad just nende piirkondade lõdvestamisega ning kui lihased on pingevabad kiireneb verevool ja hapnikuvarustus pähe, mis aitab ka peavalusid vähendada või hoopis nendest lahti saada.

Rüht tänapäeval veedame palju aega küürutades nutitelefonide, arvutite, autorooli ja muude toimetustega, mistõttu kannatab lisaks kõigele muule ka rüht. HotYoga aitab tugevdada selgroogu ja vaagnat toetavaid kerelihaseid. venitada rinnalihaseid ja tugevdada õlavöötmelihaseid ning samaaegselt venitada niudenimme- ja puusi toetavaid lihaseid, mis toetavad õige rühi saavutamist.

Skolioos – selgroo sigrestamise ja lihaste venitamisel on väga suur effekt kõigi jaoks, kellel tavapärasest teistmoodi kõver selg. Valule saab leevendust ja süvalihased tugevnevad, mis aitab kaasa selja paremale liikuvusele ning rühile.

 

X