Spordimassaaž - Arigato

Spordimassaaž

Spordimassaaž koos triggerpunkti teraapiaga
Spordimassaaž on sügavam ja aktiivsem, kui klassikaline massaaž ning väga personaalne, lähtutakse treeningute eripärast ja eesmärkidest. Tavalise üldmassaaži asemel koondatakse tähelepanu just konkreetse spordialaga seotud probleemsetele piirkondadele, kus töötlus ja venitused vajalikud on.

Spordimassaaži tuleks suhtuda kui treeningusüsteemi ühte koostisossa, mis aitab tulemusi parandada. Ta on osa sportlikust ettevalmistusest, mis toetab treenijat nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Spordimassaaž on efektiivne nii võistlusteks ettevalmistamisel kui ka väsimusega võitlemisel. Eriline tähelepanu on suunatud teatud grupi lihastele (ja nende kinnituskohtadele), mis taluvad maksimaalset koormust antud spordialal.

Korralik taastumine võistlustest ning treeningutest aitab vältida vigastusi ning valmistab ette uuteks pingutusteks. Regulaarne lihaste hooldus aitab hoida neid parimas töövõimes maksimeerides saavutatavat tulemust nii trennis kui võistlustel:

  • vähendab vigastuste ohtu
  • suurendab liigutuste amplituudi ja lihaste paindlikkust
  • parandab lihaste varustamist toitainete ja hapnikuga läbi parandatud verevarustuse
  • parandab metaboolsete laguainete ärajuhtimist lihastest pingutuse ajal

Triggerpunkti teraapia
Lihaste koormamisel tekivad lihastes mikrotraumad, mille ebapiisav paranemine tekitab armkudet ja lihaste funktsioon häirub. Samuti tekib haaratud lihaskiududes lühenemine, mille tulemusena väheneb piirkonna verevarustus ja kogu lihas jääb kangeks ja valusaks. Triggerpunkti teraapias kasutab massöör oma käsi, et oskuslikul tunnetusel lihastes üles leida need kohad, mida terapeut tunneb jäiga sõlmja osana ehk triggerpunktina. Punkti leidmisel tunneb klient valu, millele on iseloomulik kiirgumine teistesse keha piikondadesse. Teraapia käigus survestab massöör punkti 30-60 sekundi jooksul, mille käigus lihase pingestunud kiud annavad järele ja toimub haaratud lihaskiudude lõõgastumine, mida massöör tunneb jäikuse nö “sulamisena” ja klient valu kadumisena. Pärast lihase triggerpunktide deaktiveerimist viib massöör lihase venitusasendisse, et taastada selle pikkus. Ühes lihases võib olla mitu triggerpunkti ja pärast teraapiat, muutub terve lihas valuvabaks ja paremini funktsioneerivamaks, mis inimesele tähendab lihaspinge kadu.

 

Massaaži seansi pikkus 60min või 90min

Hind: 60min/ 50€

90min/70€

Massöör: Hans Hiiuväin

Aegade broneerimine: hanshiiuvain@gmail.com või Facebookis Personaaltreener Hans

X